Horor - úprava

20. 07. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: G2q

Původní článek byl nahrazen tímto, protože se nezobrazoval začátek povídky. Zabít krtka!

Tentokrát to není nic psané za pochodu. Konečně jsem se totiž dokopala sem přihodit svoji slohovku. Jako vždy se týká někoho z Rodiny. Tentokrát Chrise. K mému překvapení ji náš profesor ohodnotil kladně s komentářem: "Doufám, že podobnost postav se skutečnými osobami je čistě náhodná. :-) (včetně toho smajla)

HOROR

 Když je váš češtinář jedním z nejznámějších spisovatelů hororového žánru, co jiného čekat jako zadání slohové práce než právě horor? I když si myslím, že slohovky jsou hororem samy o sobě.

Je půl jedenácté večer. Z repráků zní nějaký gotický chór, aby prostředí pro psaní povídky bylo co nejdokonalejší.

 Výsledkem muchlovačky s Můzákem je pět sice zajímavých, ale naprosto nepoužitelných povídek a rozpracované šestá, naplněná mým zoufalstvím z několikahodinové zbytečné práce.

 

Z přízemí se ozývá chřestění řetězů, vrzání a skřípění. Kristián se mi snaží pomoct, jak jen může. Bohužel jeho pokusům o strašidelnou atmosféru se musím smát, takže mizí i poslední záblesky pokračování příběhu. Mnich už všechny obyvatele kláštera povraždil a teď fascinovaně pozoruje, jak plameny spalují těla jeho obětí na popel. Ani jeden z nás neví, co dělat dál.

 

Scházím do přízemí, abych Chrtovi oznámila svou kapitulaci a poprosila ho o něco ostřejšího na uklidnění. Jinak neusnu bez myšlenek na zítřejší horor ve škole.

 

V obýváku hraje televize a Kristián leží na pohovce. Vytřeštěnýma očima hledí na stop a bílá košile se mu zbarvuje krví z podříznutého hrdla

 

U krbové římsy si někdo v černém plášti a s podivným kloboukem prohlíží naše fotografie. Když se ta osoba otočí a nevinně se na mě usměje, krev mi v žilách nahradí čistá nenávist.

 

Tak proto jsou jeho knihy tak realistické! Vždycky si všechno nejdřív vyzkouší v praxi!

 

To od vás nebylo hezké, pane profesore, takhle mi zabít večer. Nejdřív ta otravná slohovka a teď on." Hlavou kývnu směrem k tělu mého nevlastního otce.

 

"Neboj se, tohle bude tvůj poslední zničený večer."

 

Pomalu k sobě přistupujeme a upřeně si hledíme do očí.

 

Když stojíme jen kousek od sebe, vší silou tomu prevítovi vrazím facku.

 

Oba se zapotácíme. On překvapen silou důkazu mé nenávisti a já kvůli noži zaraženém až po rukojeť v mém hrudníku. S posledním okamžikem jasného vědomí padnu přímo na něj. Opět ztrácí rovnováhu a s mou mrtvolou v náruči spadne přímo do hořícího krbu.

 

Z komína stoupá černý mastný dým, jako kdysi z hranic s čarodějnicemi.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.